Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzniecił ognień w mieszkaniu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące

Data publikacji 13.10.2023

49-letni lokator jednego z budynków w Zagórzu Śląskim jest podejrzany o wzniecenie ognia w zajmowanym przez siebie mieszkaniu socjalnym. Mężczyzna bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu policyjnych czynnościach został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił już do aresztu, gdzie do sprawy spędzi najbliższe trzy miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Głuszyccy funkcjonariusze informację o podpaleniu przedmiotów w pomieszczeniach jednego z lokali socjalnych w Zagórzu Śląskim otrzymali w minioną środę w godzinach popołudniowych. Zanim dojechali na miejsce, najpierw mieszkańcom, a następnie straży pożarnej, płomienie udało się opanować.

W wyniku przeprowadzonych policyjnych działań mundurowi szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 49-letni lokator mieszkania. Sprawca już wcześniej był zatrzymywany za popełnienie innych czynów zabronionych. Wytypowany mężczyzna wpadł ostatecznie w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia, na terenie Zagórza Ślaskiego.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego stanie przed sądem. Za sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności do lat 10. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego. 49-latek został już przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w swojej sprawie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony