Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami - nie miał prawa jazdy, miał za to narkotyki i był pod ich wpływem

Data publikacji 16.10.2023

Doświadczeniem i profesjonalizmem wykazali się oławscy policjanci, którzy po pościgu zatrzymali 39-letniego kierującego osobowym hyundaiem. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, posiadał za to przy sobie marihuanę, a tester narkotykowy wykazał, że znajdował się on również pod jej wpływem. Zatrzymany za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 15 października br., kilka minut po północy policjanci prewencji z oławskiej komendy powiatowej podjęli czynności względem kierującego samochodem osobowym marki Hyundai, którego tor jazdy wskazywał na fakt, że może być pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna był mocno niezadowolony z podjętych przez mundurowych czynności i w  pewnym momencie, podczas prowadzonej kontroli drogowej, gwałtownie ruszył z miejsca, a następnie nie reagując na sygnały dźwiękowe i świetlne oraz nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, rozpoczął ucieczkę. Dość szybko zakończył ją jednak w... pobliskim rowie.

39-latek o własnych siłach opuścił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo, jednakże po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że miał wiele do ukrycia, bowiem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo miał przy sobie cztery „skręty” z zawartością marihuany. Policjanci zbadali go również na obecność środków odurzających. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy test wykazał, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Uciekinier został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty m.in. niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem bez uprawnień i posiadania środków odurzających. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony