Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla sprawców rozboju z Lwówka Śląskiego

Data publikacji 17.10.2023

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj mieszkańcy Lwówka Śląskiego zatrzymani w związku z rozbojami. Mężczyźni zaatakowali młodą kobietę po czym ukradli telefony komórkowe. Ponadto jeden z agresorów, dopuścił się podobnych czynów wobec dwóch innych osób. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosiła się młoda kobieta, która poinformowała, iż dzień wcześniej na jednej z ulic na terenie miasta została zaatakowana przez mężczyznę, który szarpiąc ją za ubrania i grożąc pozbawieniem życia zmusił do wydania telefonów komórkowych, które miała przy sobie. W działaniu pomagał mu inny nieznany mężczyzna.

Policjanci niezwłocznie podjęli działania skutkujące ustaleniem i zatrzymaniem 50-letniego sprawcy oraz jego 18-letniego kompana jeszcze tego samego dnia. W trakcie prowadzenia czynności funkcjonariusze ustalili, iż 50-latek w październiku dopuścił się jeszcze dwóch podobnych czynów. W obu przypadkach odwiedził w miejscach zamieszkania znanych mu mężczyzn, a następnie używając przemocy poprzez uderzanie w twarz oraz zadając uderzenia tłuczkiem do mięsa po ciele ukradł telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne, stanowiące własność poszkodowanych.

W niedzielę, 15 października, mężczyźni trafili do prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec nich i skierował go do sądu. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, wydał decyzje o aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że 50-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. szt. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony