Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o znęcanie się, groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz kradzież z włamaniem

Data publikacji 18.10.2023

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy. Podejrzany jest on o kilka poważnych przestępstw – znęcania się nad partnerką, groźby karalne, uszkodzenie mienia, kradzież z włamaniem oraz zmuszenie do podrobienia dokumentu. 35-latek usłyszał już zarzuty, a na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, został postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy policji prowadzili ustalenia do sprawy dotyczącej gróźb karalnych oraz znęcania się. W wyniku wieloaspektowej pracy, stróże prawa ustalili miejsce pobytu podejrzewanego w tej sprawie 35-latka.

Funkcjonariusze stawili się pod ustalonym wcześniej adres na terenie gminy Oborniki Śląskie. Dobre rozeznanie terenu oraz budynku mieszkalnego pozwoliło im na wytypowanie mieszkania, w którym miał znajdować się poszukiwany przez policjantów mężczyzna.

Mundurowi posiadali informacje, że 35-latek może posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty, w związku z czym podjęli decyzję o wejściu siłowym. Po wyważeniu drzwi, agresor rzucił się na funkcjonariuszy, kopał ich i bił. Przez cały czas był agresywny i nie reagował na wydawane polecenia. Policjanci wykorzystując siłę fizyczną obezwładnili go i zatrzymali. Agresor trafił do policyjnego aresztu.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 35-latek podejrzewany jest także o kradzież z włamaniem, uszkodzenie mienia oraz zmuszenie groźbą do podrobienia dokumentu. Przestępstw tych sprawca dopuścił się od kwietnia do września bieżącego roku. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy i jego szczegółowa analiza, dały podstawę do przedstawienia 9 zarzutów podejrzanemu oraz wystąpienia przez prokuraturę do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd po zapoznaniu się z aktami postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu możę kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Film Tymczasowy areszt dla podejrzanego o znęcanie się, groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz kradzież z włamaniem

Opis filmu: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o znęcanie się, groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz kradzież z włamaniem

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla podejrzanego o znęcanie się, groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz kradzież z włamaniem (format mp4 - rozmiar 16.76 MB)

Powrót na górę strony