Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył wiatę przystankową. Zatrzymany w policyjnym areszcie oczekuje na zarzuty

Data publikacji 19.10.2023

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzewanemu o uszkodzenie mienia. Wandal zniszczył wiatę przystankową na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości co najmniej 2 tysiące złotych. Niewykluczone, że tego dnia dopuścił się jeszcze jednego podobnego czynu. Został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu. Trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie mienia.

18 października br. około godziny 22.00 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w mieście doszło do zniszczenia wiaty przystankowej. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili fakt zniszczenia mienia i ruszyli na poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Mundurowi po uzyskaniu rysopisu podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyzny, zatrzymali go kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia. Okazał się nim 25-letni jeleniogórzanin, który nie potrafił wytłumaczyć dlaczego dopuścił się tego czynu. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości co najmniej 2 tysiące złotych.

25-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie jeszcze jeden podobny czyn. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Mężczyzna w kapturze siedzący w radiowozie z kajdankami na rękach
  • Rozbita szyba we wiacie przestankowej
  • Kamień którym stłuczono szybę we wiacie przystankowej
Powrót na górę strony