Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania oleśnickich policjantów do zbliżającej się akcji „Zima”

Data publikacji 20.10.2023

Okres jesienny i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się w kryzysie bezdomności, w podeszłym wieku i samotnych. Dzielnicowi oleśnickiej Policji wraz z pracownikami miejskiego i gminnego ośrodka pomocy społecznej spotkali się, by wspólnie omówić formy pomocy najbardziej potrzebującym w okresie zbliżającej się zimy.

W związku ze znacznym spadkiem temperatur na dworze a tym samym zbliżającym się okresem zimowym policjanci kolejny raz realizować będą działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. W tym celu spotkali się z pracownikami socjalnymi, by ustalić osoby w trudnej sytuacji życiowej i pomóc im przetrwać zbliżającą się zimę. Sprawdzali miejsca, gdzie dotychczas pojawiały się osoby poszukujące schronienia przed zimnem. m.in. pustostany, ogródki działkowe czy opuszczone garaże. Wspólna wymiana posiadanych informacji pozwoli właściwie przygotować się do niesienia pomocy w tych najtrudniejszych momentach.

Każdego roku w Polsce odnotowuje się przypadki zgonów osób w kryzysie bezdomności i samotnych. Zazwyczaj przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policjanci w porozumieniu z samorządami lokalnymi podejmują wiele działań prewencyjnych, aby takich przypadków było coraz mniej, a osoby w potrzebie otrzymywały szybką i skuteczną pomoc. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjanci, udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Przy tej okazji warto już teraz apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu oleśnickiego - nie bądźmy obojętni na człowieka, który leży na ławce, przystanku autobusowym albo koczuje w altance ogrodowej. Osoby te potrzebują natychmiastowej pomocy, aby uchronić je przed wyziębieniem poinformujmy służby pod numerem telefonu 112.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Karolina Walczak
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony