Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość, był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Kamiennogórska drogówka zatrzymała nieodpowiedzialnego kierującego

Data publikacji 24.10.2023

Funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-latka, który w miejscowości Czadrów przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania, bo zostały zatrzymane za… jazdę po alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Nie bądź śmiertelnym zagrożeniem – nie prowadź po alkoholu!

Jak wiemy, jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadal nadmierna prędkość, dlatego funkcjonariusze Policji codziennie dbają o to, aby kierujący przestrzegali obowiązujących przepisów. 23 października 2023 roku funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze sprawdzali w Czadrowie, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości.

Przed godziną 12:00 zatrzymali do kontroli 35-latka, który przekroczył prędkość o kilkanaście kilometrów na godzinę. Jak się okazało to był dopiero początek jego problemów. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu zatrzymane za jazdę po alkoholu. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości, zbadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Za czyn, którego się dopuścił, może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci po raz kolejny przypominają - kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to śmiertelne zagrożenie na drodze!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony