Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tłumaczył, że tylko przewoził paczkę, były w niej narkotyki, dlatego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 27.10.2023

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uczestnicząc w zabezpieczeniu dużej imprezy sportowej na terenie Wrocławia podjęli kontrolę pojazdu, a w części bagażowej ujawnili łącznie niemal 2 kilogramy narkotyków. Do sprawy został zatrzymany 28-letni kierujący pojazdem, choć próbował tłumaczyć, że jedynie przewoził paczkę. Sąd jednak, podobnie jak śledczy, nie uznał wymówki jako przesłanki umożliwiającej uniknięcie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo i zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu w ślad za zarzutami uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających. To czyn zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wchodzący w skład Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zajmują się rozpoznawaniem, rozpracowywaniem, ujawnianiem i zwalczaniem przestępstw i wykroczeń popełnianych w środowisku pseudokibiców. Zawsze obecni są w miejscach, gdzie mogą gromadzić się osoby z wiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Dlatego tym razem również uczestniczyli w zabezpieczeniu dużej imprezy sportowej na terenie Wrocławia. Nie od dziś wiadomo, że pseudokibice nie tylko wykazują niewłaściwe zachowanie podczas rozgrywek sportowych, ale często również są zamieszani w inne przestępcze procedery. Niejednokrotnie podczas działań policjantów ujawniane są osoby posiadające narkotyki.

Tym razem w ręce mundurowych wpadł 28-latek. Po uzyskaniu informacji o możliwości przewożenia środków pirotechnicznych przez licencjonowanych taksówkarzy funkcjonariusze podęli szereg kontroli drogowych. Mężczyzna kierował pojazdem marki Ford i został skontrolowany przez Funkcjonariuszy z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Okazało się, że policjanci w części bagażowej pojazdu ujawnili dwa worki z mniejszymi hermetycznie zapakowanymi pakunkami. Wewnątrz znajdowały się nie środki pirotechniczne lecz susz roślinny. Po zbadaniu substancji w laboratorium okazało się, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli niemal 2 kilogramy tego narkotyku.

28-letni kierujący próbował w rozmowie z policjantami wyjaśnić, że jest jedynie przewoźnikiem paczki i nie wie co znajduje się w środku. Dalsze czynności mundurowych i zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazywał jednak, że zatrzymany Wrocławianin uczestniczył w procederze obrotu znaczną ilością środków odurzających. Z takimi też zarzutami sprawa 28-latek trafił na wokandę, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu, o co wnioskowali śledczy. Czyn, o który jest podejrzewany, zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

  • paczki z narkotykami w bagażniku samochodu
  • paczki z narkotykami w bagażniku samochodu
  • paczki z narkotykami w bagażniku samochodu
Powrót na górę strony