Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wołowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży maszyny do cięcia betonu oraz elektronarzędzi z terenu sąsiedniego województwa

Data publikacji 30.10.2023

Policjanci kryminalni z Wołowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie województwa lubuskiego, między innymi lawety wraz z maszyną do cięcia betonu, quada oraz licznych elektronarzędzi. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 120 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymali zgłoszenie, iż na terenie powiatu może znajdować się laweta wraz z maszyną do cięcia betonu oraz kostki brukowej, która kilka godzin wcześniej została skradziona z terenu województwa lubuskiego. Policjanci szybko zlokalizowali maszynę, która znajdowała się w leśnych zaroślach.

W toku dalszych czynności wołowscy policjanci kryminalni odnaleźli także lawetę porzuconą w pobliżu odzyskanej maszyny. Dalsze działania mundurowych zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem 26-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego podejrzanego o kradzież z terenu sąsiedniego województwa lawety wraz ze sprzętem. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli ponadto elektronarzędzia, które jak się okazało, pochodziły z innych kradzieży.

Kryminalni podążając „po nitce do kłębka”, zatrzymali również drugiego sprawcę kradzieży - 35-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

 

  • Odzyskana maszyna do cięcia betonu, która znajduje się na lawecie
  • Odzyskane elektronarzędzia
  • Odzyskany quad

 

Powrót na górę strony