Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby i rozbój na 69-latku

Data publikacji 31.10.2023

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 32-latkę podejrzaną o dokonanie rozboju na 69-latku i kierowanie wobec niego gróźb pozbawienia życia. Kobieta pobiła starszego mężczyznę, po czym ukradła mu pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy oraz sprzęt elektroniczny. Sąd na wniosek prokuratury, dzięki zgromadzonemu przez śledczych materiału dowodowego, zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie o pobiciu 69-letniego mieszkańca miasta, który dodatkowo został także okradziony. Funkcjonariusze natychmiast skierowali się na miejsce, gdzie miało dojść do zdarzenia. Pokrzywdzonym był starszy mężczyzna, a z jego relacji wynikało, że sąsiadka wtargnęła do jego mieszkania, po czym poprzez zadawanie uderzeń doprowadziła go do stanu bezbronności i ukradła mu pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy oraz sprzęt elektroniczny. Mężczyzna oszacował straty na kwotę około 4 tysięcy złotych. Kobieta miała także kierować wobec mężczyzny słowa wulgarne i obelżywe, a także grozić mu pozbawieniem życia.

W wyniku natychmiastowych działań policjantów 32-letnia kobieta została zatrzymana w miejscu swojego zamieszkania. Zgromadzony przez złotoryjskich śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Postanowieniem sądu kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić jej może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Film Areszt za groźby i rozbój na 69-latku

Opis filmu: prowadzenie zatrzymanej

Pobierz plik Areszt za groźby i rozbój na 69-latku (format mp4 - rozmiar 15.74 MB)

Powrót na górę strony