Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował koparko – ładowarką mając aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych

Data publikacji 02.11.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierując koparko – ładowarką naruszył aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie stosował się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna już trzeci raz w tym roku został zatrzymany przez milickich policjantów w podobnych okolicznościach popełnienia tych samych przestępstw – i tym razem sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, który podejmie dalsze decyzje w sprawie nieodpowiedzialnego kierowcy. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek w Miliczu policjanci zauważyli jadącą ulicą koparko – ładowarkę, za kierownicą której siedział dobrze już znany funkcjonariuszom mężczyzna. Jak wynikało z wiedzy mundurowych, wobec kierującego trzykrotnie już został zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci natychmiast zatrzymali pojazd i przystąpili do kontroli drogowej.

Ciężkim pojazdem kierował 61-letni mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości. W trakcie kontroli drogowej policjanci potwierdzili, że mężczyzna absolutnie nie powinien kierować tym pojazdem, ponieważ miał orzeczone w ostatnich dwóch latach przez sąd aż trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto mundurowi potwierdzili, że kierowca koparko – ładowarki nie stosował się do decyzji milickiego starosty powiatowego o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci i tym razem uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

61-latek już trzeci raz w tym roku został zatrzymany przez milickich policjantów w podobnych okolicznościach – ostatnie takie zatrzymanie zanotowano 8 października w Krośnicach, gdy mężczyzna prowadził osobowego Mercedesa, wcześniej zatrzymany był 12 maja, gdy po Miliczu jeździł także osobowym Mercedesem.

Sprawa i tym razem znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna kolejny już raz odpowie za przestępstwo popełnione za kierownicą pojazdu mechanicznego. Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym m. in. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto zgodnie z art. 180a kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Postępowanie jest w toku.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony