Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlekceważył przepisy i naraził innych na niebezpieczeństwo

Data publikacji 02.11.2023

Wysokim mandatem oraz aż 23 punktami karnymi zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili policjanci z oławskiej grupy SPEED. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych - silnych opadów deszczu, kierujący samochodem marki Porsche przekroczył dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na skrzyżowaniu i nie stosował się do znaku P-4 linia podwójna ciągła. To nie był jednak koniec naruszeń obowiązujących przepisów przez 29-letniego kierującego.

Na drodze wojewódzkiej 455 - trasa Jelcz Laskowice - Wrocław, policjanci oławskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Porsche. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h, nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jakby tego było mało, podczas swojej lekkomyślnej jazdy, przekraczał linię podwójną ciągłą.

29- letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego za swoją "popisową" jazdę został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych i aż 23 punktami karnymi.

Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ze względu na brak przedniej tablicy rejestracyjnej.

Dolnośląscy policjanci intensywnie pracują, aby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie, a ci, którzy tego nie robią, ponosili odpowiednie konsekwencje. Prędkość i stan trzeźwości kierujących są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drodze.

Mimo starań, wielu kierowców bagatelizuje zagrożenia i apele o bezpieczną jazdę.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony