Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezczelny złodziej damskiej torebki zatrzymany przez jaworskich policjantów

Data publikacji 03.11.2023

Po raz kolejny szybkie i skuteczne działania jaworskich policjantów doprowadziły do zatrzymania amatora cudzej własności. Mężczyzna, który wpadł w ręce stróżów prawa z Jawora, wbiegł do salonu kosmetycznego i ukradł jednej z klientek torebkę z zawartością portfela z pieniędzmi oraz dokumentami. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec Legnicy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z jaworskiej komendy powiatowej w trakcie prowadzonych czynności  operacyjno-rozpoznawczych wpadli na trop mężczyzny, który w bezczelny sposób dokonał kradzieży damskiej torebki.
Do tego zdarzenia doszło w jednym z salonów kosmetycznych w Jaworze. Mundurowi, którzy szybko pojawili się na miejscu, podczas rozmowy z pokrzywdzoną ustalili, że sprawca wykorzystał jej chwilową nieuwagę i ukradł torebkę z zawartością portfela, dokumentów oraz kart bankomatowych. Straty zostały wycenione na łączną kwotę 900 zł.

W toku prowadzonych czynności policjanci kryminalni zabezpieczyli monitoring z pobliskiej kawiarni, który zarejestrował wizerunek złodzieja. Już kilka dni po kradzieży mundurowi namierzyli sprawcę.  Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej jednostki.

19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach tłumaczył, że po dokonanej kradzieży wyjął z portfela 450 zł i resztę rzeczy wyrzucił do pobliskiego kosza na śmieci.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony