Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla kobiety, która używając noża usiłowała dokonać rozboju na 83-letnim mieszkańcu Milicza

Data publikacji 06.11.2023

Nawet do 20 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanej przez milickich policjantów kobiecie, która posługując się nożem kuchennym usiłowała dokonać rozboju na starszym mieszkańcu Milicza. Napastniczka zaatakowała seniora w jego mieszkaniu żądając wydania pieniędzy - mężczyzna zdołał się jednak obronić doznając przy tym obrażeń dłoni. Wobec podejrzanej Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W środę 1 listopada br. kilka minut przed godziną 20 do drzwi domu 83-letniego mieszkańca Milicza zapukała nieznana mu kobieta, która poprosiła o szklankę wody. Mężczyzna wpuścił kobietę do mieszkania. W trakcie rozmowy zaraz po napiciu się wody kobieta nagle wyciągnęła nóż z torebki i kierując go w stronę mężczyzny zażądała wydania pieniędzy. Senior zaskoczony obrotem sprawy odmówił wykonania polecenia. Wtedy doszło do szarpaniny pomiędzy nim, a atakującą go kobietą, w trakcie której mężczyzna został zraniony nożem w dłoń. Chwilę po tym kobieta wybiegła z mieszkania pokrzywdzonego. Na szczęście obrażenia doznane przez seniora okazały się niegroźne dla jego zdrowia - mężczyzna szybko zatelefonował do swojej córki, która zaraz po przybyciu do mieszkania napadniętego ojca o wszystkim powiadomiła Policję.

Zdecydowana postawa napadniętego seniora spowodowała, że napastniczka nie zdołała zdobyć jakiegokolwiek łupu.

Sprawą natychmiast zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie analizy zebranych dowodów oraz uzyskanych informacji już następnego dnia policjanci ustalili dane kobiety, która napadła na 83-letniego seniora. W czwartek 2 listopada br. kilka minut przed godziną 11 we własnym miejscu zamieszkania w Miliczu zatrzymana została przez policjantów 39-letnia kobieta podejrzewana o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli nóż kuchenny, którym posługiwała się w trakcie rozboju. Zatrzymana kobieta została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie do czasu wykonania dalszych czynności procesowych w tej sprawie została osadzona w celi policyjnego aresztu.

Wobec podejrzanej Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie jest w toku, a podejrzanej za usiłowanie dokonania rozboju przy użyciu noża grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony