Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące w areszcie spędzi mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą i inne przestępstwa

Na 3 miesiące do aresztu trafił 20-letni mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednym z dyskontów spożywczych. Zatrzymany ukradł artykuły spożywcze i alkohol, a następnie nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu poszarpał się z pracownikiem ochrony, a gdy ten chciał mu odebrać towar, uderzył go w głowę skradzioną butelką z alkoholem. Ponadto ma on na koncie uszkodzenie mienia. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego między innymi o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia.

4 listopada br. około godziny 12.40 policjanci pojechali do jednego z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że doszło tam do kradzieży. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu alkohol i artykuły spożywcze o wartości 76 złotych, za które nie zapłacił. Kradzież zauważył pracownik ochrony, który próbował odebrać towar. Mężczyzna nie chciał go oddać, poszarpał się z ochroniarzem, a następnie skradzioną butelką alkoholu uderzył go w głowę i uciekł. Pokrzywdzony na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, którzy przyjechali na zgłoszenie obejrzeli nagranie z kamery sklepowej, gdzie rozpoznali 20-letniego jeleniogórzanina, który dopuścił się tego czynu. Ponadto okazało się, że ma on na koncie również uszkodzenie mienia w Jeleniej Górze 30 października br.

Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 6 listopada br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek śledczych zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony