Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał "na złamanie karku" przez centrum miasta - teraz przez 3 miesiące będzie podróżował na fotelu pasażera

Data publikacji 07.11.2023

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 29-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska pędził swoim fordem przez centrum miasta o wiele szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Pomiar wykonany przez funkcjonariuszy przy użyciu ręcznego miernika prędkości wykazał, że wrocławianin gnał swoim autem "na złamanie karku" aż 127 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Policjanci ruchu drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej, kontrolując prędkość przejeżdżających ulicą Kochanowskiego pojazdów, sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń.

W pewnym momencie mundurowi dostrzegli pędzącego w ich stronę forda, którego kierowca z pewnością poruszał się o wiele za szybko.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie ręcznego miernika, w który byli wyposażeni, wyświetlił się wynik - 127 km/h! Była to zawrotna prędkość, biorąc pod uwagę fakt, że w miejscu, w którym dokonali pomiaru, można jechać maksymalnie 40 km/h.

29-letni kierowca nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić, dlaczego gnał "na złamanie karku" przez centrum miasta...

Wrocławscy policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na mężczyznę grzywnę wynoszącą 2500 , a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Ponadto amator dużych prędkości będzie musiał przez 3 kolejne miesiące podróżować na fotelu pasażera.

Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków, do których dochodzi na polskich drogach, i to często tych najtragiczniejszych w skutkach. Dla kierujących, którzy ignorują przepisy w tym zakresie, nie ma i nie będzie taryfy ulgowej. Policjanci będą wyciągać surowe konsekwencje od każdego kierowcy, który za nic będzie miał bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony