Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych przez policjantów, odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 08.11.2023

Najpierw ukradli różne kosmetyki w jednym z marketów, a następnie, chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakowali pracownika ochrony, po czym ostatecznie uciekli. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów ruchu drogowego oraz będących na terenie Wałbrzycha funkcjonariuszy z Głuszycy działania doprowadziły do zatrzymania obu podejrzanych już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w miniony poniedziałek około godziny 21:30 w jednym ze sklepów przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Jeden z zaangażowanych w przestępstwo mężczyzn ukradł różnego rodzaju artykuły kosmetyczne, drugi miał mu pomóc w ucieczce. W tym wszystkim zorientował się pracownik ochrony. Po tym jak ujął jednego ze sprawców, obaj przestępcy w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych kosmetyków zaatakowali 68-latka. Ostatecznie, po doprowadzeniu poszkodowanego do stanu bezbronności uciekli.

Powiadomieni o zdarzeniu wałbrzyscy policjanci od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Będący najbliżej miejsca zdarzenia funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci z Głuszycy, po zebraniu niezbędnych informacji, zatrzymali obu mężczyzn na terenie Sobięcina i odzyskali skradzione przedmioty.

19 oraz 22-latek ostatnie godziny spędzili w dwóch różnych celach w wałbrzyskiej komendzie. Podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież rozbójniczą grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony