Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od 5 miesięcy

Data publikacji 08.11.2023

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który jechał o wiele za szybko w obszarze zabudowanym. Młody kierowca, który pędził w jednej z miejscowości 115 km/h, długo nie nacieszył się uprawnieniami, ponieważ zdobył je zaledwie pięć miesięcy temu. Oprócz tego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od jego pojazdu z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Brawura i brak doświadczenia mogą skończyć się tragicznie.

Lubiński patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego chevroletem, który pędził przez miejscowość Chróstnik z prędkością 115 km/h! Mężczyzna zignorował obowiązujące ograniczenie prędkości, które na tym obszarze wynosi 50 km/h. 19-latek za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Młody mężczyzna nie nacieszył się prawem jazdy zbyt długo, ponieważ zdobył je zaledwie 5 miesięcy wcześniej.

Mundurowi w trakcie kontroli sprawdzili również stan techniczny pojazdu, którym podróżował kierujący. Z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości zatrzymali dowód rejestracyjny tego samochodu i nałożyli na 19-latka kolejny mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Policjanci apelują o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z taką prędkością, jak powyższa, w przypadku potrącenia, pieszy nie miałby żadnych szans na przeżycie. Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość, a dodatkowo brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, może skończyć się tragicznie dla kierującego i innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony