Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił kradzież auta, do której nie doszło. Odpowie za składanie fałszywych zeznań

Data publikacji 10.11.2023

Kilka dni temu policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW M5 o wartości 450 tysięcy złotych. W wyniku intensywnych działań operacyjnych funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, iż mężczyzna nie jest ofiarą kradzieży, a wręcz sam przyczynił się do zniknięcia samochodu. Teraz podejrzanemu grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przyszedł mężczyzna, który zgłosił kradzież pojazdu marki BMW M5 o wartości 450 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy ustalili, że okoliczności zniknięcia samochodu nie pokrywają się z wersją wydarzeń przedstawioną przez zgłaszającego.

Jak się okazało, 44-letni mężczyzna, który pozostawił swój pojazd w centrum Legnicy, a następnie zgłosił kradzież, sam przyczynił się do zniknięcia auta. W trakcie wyjaśniania sprawy przez śledczych, zmianie uległ status zgłaszającego. Nie jest on już pokrzywdzonym, lecz podejrzanym o popełnienie przestępstwa. Usłyszał on zarzuty składania fałszywych zeznań oraz przywłaszczenia mienia.

Za popełnione przestępstwo 44-latkowi grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator, przy współpracy z Policją, zabezpieczył na mieniu podejrzanego wartość utraconego mienia na poczet obowiązku naprawienia szkody. Ponadto wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony