Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kradzieże na terenie powiatu wałbrzyskiego i dwoje zatrzymanych sprawców oraz odzyskane skradzione mienie

Informacje zebrane w sprawach dwóch kradzieży, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, pozwoliły miejscowym policjantom z Boguszowa-Gorc i Głuszycy zatrzymać dwoje podejrzanych o te przestępstwa. Mundurowi dzięki przeprowadzonym czynnościom odzyskali praktycznie całość utraconego wcześniej mienia w postaci gotówki oraz pierścionka.

            W minioną środę policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy otrzymali informację, że na terenie jednego ze sklepów w Jedlinie-Zdroju doszło do kradzieży portfela z gotówką. Podczas zakupów 86-letnia kobieta przez przypadek pozostawiła go na terenie placówki handlowej. Głuszyccy mundurowi przeprowadzili czynności w tej sprawie i szybko ustalili, że za przestępstwem stoi 40-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego, która wykorzystała nadarzającą się okazję, by zabrać pozostawione bez opieki mienie. Zatrzymana przy ul. Kamiennej w Jedlinie-Zdroju sprawczyni podczas czynności procesowych przyznała się do popełnionego przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Oddała także skradzioną gotówkę w łącznej kwocie 1180 złotych. Portfela jednak już nie miała. Teraz kobieta za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Wczoraj natomiast boguszowscy policjanci zostali poformowani o tym, że 37-letni mężczyzna wykorzystał nieobecność swojej współlokatorki i ukradł jej z mieszkania gotówkę w kwocie 1,8 tys. złotych oraz pierścionek. Dodatkowo mężczyzna miał przywłaszczyć sobie powierzone mu 900 złotych, które w imieniu pokrzywdzonej wcześniej odebrał od innej osoby. Miejscowi funkcjonariusze bezpośrednio po zgłoszeniu ustalili, gdzie ukrywa się podejrzany i zatrzymali go w jednym z mieszkań przy ul. Promyka. Odzyskali także całą skradzioną gotówkę wraz z pierścionkiem. 37-latek przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzież oraz dodatkowo przywłaszczenie powierzonego mu mienia może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Zwinięte banknoty po 100 złotych znajdujące się w woreczku.
  • Mężczyzna podpisujący zapisaną kartkę, obok leży telefon i pierścionek.
  • Rozłożone banknoty po 100, 50, 20 i 10 złotych
Powrót na górę strony