Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znamy najlepszych dyżurnych na Dolnym Śląsku

Data publikacji 11.11.2023

Bez dobrego dyżurnego nie ma prawidłowo funkcjonującej jednostki Policji. Często to ten funkcjonariusz odpowiedzialny jest za prawidłowe i kompleksowe pozyskanie informacji o zdarzeniu, przetworzenie jej, a następnie odpowiednie kierowanie dostępnych sił oraz środków. Znamy już najlepszych dyżurnych na Dolnym Śląsku, zakończyły się bowiem wojewódzkie eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, które wyłoniły najlepszego funkcjonariusza na stanowisku kierowania w garnizonie dolnośląskim.

Od maja do września tego roku we wszystkich komendach miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego odbyły się eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, w których udział wzięło 419 funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę na stanowisku kierowania.

14 września bieżącego roku funkcjonariusze Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili II etap Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji garnizonu dolnośląskiego, na który stawiło się 33 funkcjonariuszy. Do kolejnego, III etapu, który odbył się także we Wrocławiu, zakwalifikowało się 8 funkcjonariuszy z najwyższą liczbą pozytywnych odpowiedzi.

Finał wojewódzki w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji przeprowadzono w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci wzięli udział w teście wiedzy obejmującym swoim zakresem akty prawne oraz procedury postępowania, z którymi służba dyżurna ma do czynienia na co dzień. Następnie przeprowadzono symulację zdarzeń na stanowisku kierowania, m.in. detonację ładunku wybuchowego w środkach komunikacji miejskiej oraz kradzież pojazdu osobowego, gdzie sprawcy do osiągnięcia celu użyli broni palnej.  

Laureatami eliminacji wojewódzkich zostali:

 1. sierż. szt. Paweł MańkaKMP Wrocław/KP Wrocław Stare Miasto.
 2. asp. szt. Wojciech Pytko – Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu.
 3. st. asp. Rafał NowakKMP Wrocławiu.

Gratulacje laureatom osobiście złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda. Wyróżnieni policjanci otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody w obecności komendantów jednostek, w których pracują. Zastępca szefa dolnośląskich policjantów nie szczędził najlepszym z uczestników słów uznania za włożony wysiłek oraz życzył kolejnych sukcesów na etapie ogólnopolskim. 

Sierż. szt. Paweł Mańka z KP Wrocław Stare Miasto będzie reprezentował garnizon dolnośląski podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2023 roku w Szkole Policji w Katowicach.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: Sztab Policji KWP we Wrocławiu

 • Policjanci podczas konkursu dyżurnych
 • Policjanci podczas konkursu dyżurnych
 • Wręczanie nagród dla zwycięzców konkursu dyżurnych
 • Wręczanie nagród dla zwycięzców konkursu dyżurnych
 • Wręczanie nagród dla zwycięzców konkursu dyżurnych
 • Policjant siedzi przy stole

Film Finał wojewódzki w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

Opis filmu: Film

Pobierz plik Finał wojewódzki w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji (format mp4 - rozmiar 46.75 MB)

Powrót na górę strony