Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ćwierć kilograma narkotyków i zatrzymali 32-latka, który nimi handlował

Data publikacji 13.11.2023

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-letniego polkowiczanina, u którego znaleźli znaczne ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów handlu znaczną ilością narkotyków, za które to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od pewnego czasu pracowali nad sprawą związaną ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Ostatecznie na finiszu czynności operacyjnych w wytypowanym mieszkaniu policjanci znaleźli 256 gramów środków odurzających w postaci amfetaminy. W lokalu odnaleziono także drugą, praktycznie identyczną porcję nieznanej substancji, którą w trakcie przeszukania wywęszył i wskazał polkowicki pies tropiący.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki trafią teraz do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie ich skład zostanie poddany dokładnej analizie i ostatecznej identyfikacji.

Finalnie policjanci zatrzymali 32-letniego właściciela zabronionych substancji. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego polkowiczaninowi przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony