Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali go po pościgu. Okazało się, że miał sporo na sumieniu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz kradzież z włamaniem. Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło 10 listopada br. w Dziwiszowie. 32-latek był również poszukiwany do czynności prawnych przez Komisariat I Policji w Jeleniej Górze. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z pierwszego komisariatu zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz o kradzież z włamaniem.

10 listopada 2023 roku, około godziny 3:15 policjanci przejeżdżając przez Dziwiszów, zauważyli pojazd marki Toyota, a za kierownicą mężczyznę, który według posiadanej przez nich wiedzy był poszukiwany do czynności prawych dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. Kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczną uliczkę. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać.

Został zatrzymany zaraz po tym, jak uderzył w ogrodzenie, a następnie próbował uciekać pieszo. Uciekinierem okazał się 32-letni jeleniogórzanin. Posiadał on przy sobie metamfetaminę, a dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że mógł kierować pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w związku z tym, iż był podejrzewany o przestępstwa popełnione na szkodę swojej byłej partnerki, których dopuścił się na początku listopada br. 32-latek włamał się i okradł jej mieszkanie, skąd jego łupem padło mienie o wartości blisko 9 tysięcy złotych oraz kluczki do samochodu, które wykorzystał do kradzieży jej pojazdu. Część skradzionego mienia funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności odzyskali.

32-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie on również za to przestępstwo.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Laptop i kable w reklamówce leżące na stole
  • Toyota jasnego koloru stojąca w lesie z otwartymi drzwiami od strony kierowcy.
  • Zatrzymany mężczyzna siedzący w policyjnym busie
Powrót na górę strony