Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schował w lodówce między artykułami spożywczymi ponad 2200 porcji amfetaminy

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 28-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Okazało się, że mężczyzna oprócz blisko 2,2 tys. porcji handlowych amfetaminy, posiadał także marihuanę oraz klefedron. Narkotyki ukryte były w lodówce pomiędzy artykułami spożywczymi, ale nie zmyliło to policjantów, bo szybko je zauważyli i zabezpieczyli. Podejrzanemu grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponad 2200 porcji amfetaminy oraz innych środków odurzających nie trafi na czarny rynek dzięki działaniom policjantów, którzy realizując czynności zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej, zabezpieczyli niedozwolone substancje w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali też w tej sprawie 28-latka, bezpośrednio po tym, jak przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków.

Była to głównie amfetamina, ale i też kilkanaście gramów klefedronu, metaamfetaminy oraz susz roślinny, z którego można było przygotować blisko 1800 porcji handlowych narkotyków. Amfetamina ukryta była w lodówce pomiędzy artykułami spożywczymi, a marihuanę funkcjonariusze znaleźli w pokoju przy łóżku  zatrzymanego mężczyzny. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki odurzające, z których można było przygotować po podziale ponad 3 tysiące porcji narkotyków. Ponadto mundurowi zabezpieczyli w sprawie telefony komórkowe oraz środki pieniężne.

Po zakończeniu policyjnych czynności w tej sprawie mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Policjanci ustalają także, czy zatrzymany zajmował się dystrybucją narkotyków.

Wobec 28-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi  kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony