Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki miał przy sobie, w miejscu zamieszkania i kierował pod ich wpływem

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci ruchu drogowego z kłodzkiej komendy powiatowej zatrzymali kierującego podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze przy 40-latku zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna przyznał się również, że parę godzin wcześniej zażywał środki odurzające, w związku z tym pobrana została od niego krew do badań. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy powiatowej podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Jego nerwowe zachowanie i wygląd wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że mógł on się znajdować pod wpływem narkotyków.

Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się, że zanim wsiadł za kierownice, zażywał narkotyki. Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, powodem jego zdenerwowania były również środki odurzające, które posiadał przy sobie. Mundurowi znaleźli bowiem zawiniątka foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że były to narkotyki.

Funkcjonariusze sprawdzili również miejsce zamieszkania 40-latka. W jego pokoju na stole znajdował się biały proszek. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że była to amfetamina. Policjanci łącznie zabezpieczyli środki odurzające w ilości, z której można by przygotować blisko 300 porcji narkotyków. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają między innymi skąd pochodziły zabezpieczone środki zabronione, a także, czy zatrzymany zajmował się ich dystrybucją.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony