Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesień na drogach wygląda zupełnie inaczej, więc policjanci apelują o rozwagę

Data publikacji 16.11.2023

Niestety do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj w powiecie kłodzkim. Czy sytuacji tej można było uniknąć? Na to pytanie być może odpowiedzą za kilka dni policjanci, którzy ustalają obecnie wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Śmierć poniósł jadący BMW 37-latek, wykonujący chwilę wcześniej manewr wyprzedzania na DK8. Doszło bowiem do zderzenia z osobową Toyotą, której kierująca trafiła do jednego z miejscowych szpitali. Mając na uwadze to i inne tego typu zdarzenia, policjanci apelują o szczególną ostrożność oraz bezwzględne dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze…

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, prowadzą obecnie pod nadzorem miejscowej prokuratury, czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Do wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 8, gdzie kierujący samochodem marki BMW wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się kierującą osobową Toyotą.

37-letni mężczyzna stracił następnie panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, co spowodowało obrażenia ciała niestety skutkujące jego śmiercią, a kierująca Toyotą została przewieziona do jednego z miejscowych szpitali.

Z uwagi na jesienną aurę i stale zmieniające się warunki pogodowe, policjanci apelują ponownie o szczególną ostrożność oraz dostosowanie prędkości jazdy do warunków. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, a często wolniej – znaczy bezpieczniej.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony