Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana, z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów, wioząc trójkę dzieci spowodowała kolizję

Data publikacji 17.11.2023

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-latce, która prowadziła pojazd pomimo trzech sądowych zakazów. Dodatkowo kobieta była nietrzeźwa i spowodowała kolizję, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. W samochodzie przewoziła trójkę swoich dzieci, spośród których jedno nie miało fotelika. Na szczęście w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania kobiety nikomu nic się nie stało. Pamiętaj, jeśli widzisz kierującego który może być pod wpływem alkoholu, czy narkotyków – reaguj, od tego może zależeć czyjeś życie.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 351 w gminie Pieńsk, gdzie sprawca, kierujący pojazdem marki Audi, odjechał z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce kolizji policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas dojazdu zauważyli na jednej z ulic w Zgorzelcu pojazd odpowiadający temu wskazanemu w komunikacie. Funkcjonariusze zawrócili i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą samochodu siedziała 34-letnia mieszkanka powiatu żarskiego, która podróżowała z trójką dzieci. Jedno z nich niestety nie miało fotelika.

Kobieta rozpytana na okoliczność zdarzenia drogowego przyznała się, że podczas pokonywania łuku drogi zjechała do środka jezdni i zahaczyła o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Audi, po czym odjechała. Następnie została zatrzymana przez pokrzywdzoną z drugiego pojazdu na jednej ze stacji paliw, gdzie z uwagi na brak czasu rzuciła w nią dokumentami i odjechała.

Policjanci podczas czynności wyczuli od 34-latki zapach alkoholu, w związku z czym przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało prawie 2,5 promila tej substancji w jej organizmie. Na tym nie koniec przewinień kobiety. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że kierowała samochodem mając trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Audi zostało odholowane, a kobieta trafiła do zgorzeleckiej komendy. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, niezwłocznie powiadom Policję.

Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony