Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadchodzi zima, więc czas na kolejne rozmowy o bezpieczeństwie…

Dzieci odwiedziły funkcjonariuszy pełniących służbę w jednym z posterunków na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Maluchy przyszły z pobliskiej placówki oświatowej, aby spotkać się z mundurowymi i porozmawiać o bezpieczeństwie. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z pracą funkcjonariuszy, zwiedzenia obiektu i obejrzenia elementów umundurowania oraz wyposażenia, w tym, także nowego policyjnego radiowozu.

Takie odwiedziny zawsze przynoszą wymierne korzyści dla dzieci, szczególnie w aspekcie szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in. w związku ze zbliżającym się okresem zimowym. Policjantom natomiast sprawiają one dużą radość, gdyż nie ma chyba nic piękniejszego niż radosny uśmiech zadowolonego malucha. Wszystkie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe, aby być lepiej widocznym na drodze, gdy szybko zapada zmrok.

W trakcie wizyty nie zabrakło wielu elementów edukacji, a dzieci były pilnymi słuchaczami i chętnie uczyły się zasad bezpieczeństwa, o których mówili policjanci. Uczniowie utrwalali m.in. wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, pożądanych zachowań w kontaktach z obcymi oraz zwierzętami. Otrzymały tez informacje do czego może doprowadzić zabawa zapałkami lub niebezpiecznymi przedmiotami.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań i były bardzo ciekawe, jaką pracę każdego dnia wykonują policjanci. Część wykazywała także wyraźne zainteresowanie ich wyposażeniem do służby i chętnie też przymierzała niektóre elementy umundurowania. Nie mogło także zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

A czy Ty już rozmawiałeś ze swoim dzieckiem na temat bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym? Jeżeli jeszcze nie, to już najwyższy czas! Pamiętajmy, że lepiej ostrzegać i uświadamiać o zagrożeniach, niż później być świadkiem często nieodwracalnych w skutkach zdarzeń…

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych na wspólnym zdjęciu z policjantami i wychowawcami.
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych na spotkaniu z policjantami. Funkcjonariuszy pieszyckiego Posterunku Policji odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi.
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych stoją przy radiowozie w którym siedzi policjant.
Powrót na górę strony