Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami narkotykowymi i kradzieżą mienia

Data publikacji 17.11.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków, uprawę ziela konopi oraz o kradzież. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać ponad 200 porcji handlowych. Ponadto mężczyzna ma na koncie kradzież elektrycznej hulajnogi o wartości 2 tysięcy złotych, którą funkcjonariusze odnaleźli na jego posesji. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających, uprawę ziela konopi oraz o kradzież.

Policjanci prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 36-letni jeleniogórzanin może mieć z nią związek. Informacje postanowili zweryfikować. Mężczyzna był bardzo zdziwiony, widząc funkcjonariuszy w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że przy sobie posiadał marihuanę oraz metamfetaminę, a w mieszkaniu uprawiał ziele konopi. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać ponad 200 porcji handlowych.

Funkcjonariusze  podejrzewali go również o kradzież elektrycznej hulajnogi miejskiej o wartości 2 tysięcy złotych, do której doszło 15 listopada br. w Jeleniej Górze. Skradziony jednoślad mundurowi odnaleźli na jego posesji.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony