Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kilograma narkotyków i zatrzymali ich właścicieli

Data publikacji 17.11.2023

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Ziębicach zatrzymali 2 osoby w związku z posiadaniem znacznych ilości narkotyków. 33-latka wraz z 23-letnim partnerem w użytkowanych przez siebie pomieszczeniach mieszkalnych przechowywali ponad 1,5 kilograma amfetaminy oraz kilkaset porcji marihuany. Zgodnie z decyzją sądu podejrzani trafili już na dwa miesiące do aresztu tymczasowego. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę 15 listopada policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z powiatu ząbkowickiego weszli do jednego z mieszkań w Ziębicach, gdzie zamieszkujące tam osoby miały trudnić się przestępczością narkotykową. 

Weryfikacja posiadanych przez funkcjonariuszy informacji przyniosła oczekiwany efekt. Policjanci w mieszkaniu użytkowanym przez parę ujawnili ponad 1,6 kilograma środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w postaci białego proszku i suszu koloru zielonego. Wstępny test zabezpieczonych substancji wskazał na amfetaminę i marihuanę.

33-latka wraz z 23-letnim partnerem zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury. Na podstawie zabezpieczonych przez policjantów dowodów, na wniosek prokuratora sąd zastosował zarówno wobec kobiety jak i mężczyzny areszt tymczasowy. Tak więc najbliższe 2 miesiące para spędzi za kratami, a przed sądem odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony