Bieżące informacje

Spotkanie dolnobrzeskich policjantek z uczniami

Data publikacji 18.11.2023

Funkcjonariuszki Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Policjantki przekazały uczestnikom spotkania informacje na temat zagrożeń czyhających w sieci internetowej, a także o zjawisku hejtu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uświadamianie młodzieży o ich prawach, ale także i obowiązkach jest niezwykle istotne w szczególności w kontekście wchodzenia przez nich w dorosłość.

Nieustannie temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży stanowi jeden z najważniejszych elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Tym razem dzielnicowa oraz profilaktyczka dolnobrzeskiego komisariatu spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.

Głównym tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz niebezpieczeństwa, które można spotkać korzystając z internetu. Cyberzagrożenia, bo o im była poświęcona znaczna część rozmów, stały się nieodłączną częścią funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie i w sieci. Przestępcy, wykorzystując nowe technologie, potrafią dokonać kradzieży nie tylko pieniędzy, ale także tożsamości. I właśnie o tym, jak ustrzec się takich zagrożeń mówiły policjantki.

Dolnobrzeskie policjantki przybliżyły uczniom także pojęcie „hejtu”, jakie są jego formy oraz konsekwencje prawne w sytuacji jego stosowania. Społeczna świadomość istnienia i szkodliwości przemocy rówieśniczej staje się co raz większa, lecz w dalszym ciągu wiele jest w tej materii do zrobienia.

W trakcie rozmów nie zabrakło również pytań ze strony dzieci na temat zawodu policjanta. Funkcjonariuszki omówiły również podstawowe zadania poszczególnych komórek organizacyjnych Policji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony