Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne szkolenie dla przyszłych strażaków OSP

Osoby, które w przyszłości chcą wstąpić w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych, odbywają szkolenie z zakresu pożarnictwa. Oprócz gaszenia pożarów strażacy często wyjeżdżają do zdarzeń drogowych, czy też wspierają policjantów w działaniach poszukiwawczych w terenie. Mając na względzie wielość zadań strażaków mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili szkolenie dla przyszłych strażaków między innymi w zakresie kierowania ruchem drogowym.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w swojej siedzibie gościli wyjątkowe osoby. Współpracując z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, która od kilku miesięcy prowadzi szkolenie dla kandydatów na strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych, policjanci z lwóweckiej komendy również dołączyli do tego przedsięwzięcia.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim nadkomisarz Wojciech Pawluk rozpoczął spotkanie witając uczestników. Policyjne szkolenie podzielone było na trzy bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył zasad kierowania ruchem drogowym, które poprowadził kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego młodszy aspirant Paweł Kaczorowski. Przyszli strażacy zdobytą wiedzę mieli okazję zastosować w praktyce, kierując ruchem wahadłowym na drodze wojewódzkiej nr 297.

Podczas drugiego bloku tematycznego Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Mateusz Królak, który jest jednocześnie dowódcą Policyjnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej w Lwówku Śląskim przekazywał informacje dotyczące techniki i taktyki poszukiwań osób zaginionych w terenie.

Ostatnim etapem było zapoznanie się z zawodem policjanta. Sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz przedstawiła ofertę służby w Policji oraz oprowadziła po nowoczesnym budynku, prezentując różne pomieszczenia komendy takie jak siłownia, strzelnica, pokoje przesłuchań, czy policyjne cele dla osób zatrzymanych.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. sztab. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

  • Policjant kierujący ruchem, radiowóz policyjny na drodze i strażacy przyglądający się pracy policjanta
  • Policjant i strażacy na wspólnym zdjęciu przy radiowozie
  • Strażak na ulicy kierujący ruchem podczas szkolenia
  • Strażacy siedzący w sali, słuchający policjanta i oglądający prezentację
  • Policjant przedstawia prezentację siedzącym w ławkach strażakom
  • Policjanci podczas szkolenia przemawiają do słuchających ich strażaków
Powrót na górę strony