Bieżące informacje

Podejrzany usłyszał 104 zarzuty oszustwa

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę, który usłyszał 104 zarzuty popełnienia przestępstwa oszustwa. Czynów tych dopuścił się od 13 października do 10 listopada bieżącego roku, działając na szkodę jednego ze sklepów spożywczych. Łączne straty podmiot występujący w sprawie jako pokrzywdzony oszacował na ponad 6 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa 24-latek odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, będąc pracownikiem jednego ze sklepów spożywczych, w okresie od 13 października do 10 listopada bieżącego roku dopuścił się serii oszustw. Sposób działania 24-latka był nietypowy, albowiem obsługując klientów przy kasie pobierał od nich gotówkę za zakupione produkty, a następnie anulował transakcje w systemie kasowym przywłaszczając sobie pieniądze.

W trakcie czynności zebrano materiał dowodowy potwierdzający, że mężczyzna w ciągu miesiąca anulował ponad 90 transakcji na ponad 6 tysięcy złotych. W związku z tymi działaniami mieszkaniec powiatu karkonoskiego usłyszał 104 zarzuty dokonania tych oraz innych oszustw.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy. 24-latek za swoje występki odpowie teraz przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony