Bieżące informacje

Włamywacze do altan zatrzymani przez legnickich policjantów na gorącym uczynku

Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm zatrzymanym mężczyznom, którzy działając warunkach tzw. recydywy, włamali się do altan na terenie Legnicy. Na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Straty, jakie spowodowali zostaną ustalone przez właścicieli.

W nocy z czwartku na piątek w minionym tygodniu, legniccy policjanci zostali powiadomieni, że ktoś kręci się na terenie ogródków działkowych i świeci latarką. W związku z informacją, że mogą być to osoby nie będące właścicielami działek, na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze. Po przybyciu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców, którzy włamywali się do altan. Na widok policjantów mężczyźni podjęli ucieczkę, jednak po krótkim pościgu pieszym zostali zatrzymani.

Okazało się, że 37-latek i 40-latek są znani funkcjonariuszom z podobnych przestępstw wcześniej popełnianych.

Łupem legniczan padły przedmioty, które można było następnie sprzedać, między innymi kuchenka elektryczna, grzejnik, siekiera czy nawet przedłużacz. Po dokładnym sprawdzeniu terenu okazało się, że sprawcy włamali się do 5 altan ogrodowych i przyczepy kempingowej. Straty jakie spowodowali zostaną dopiero ustalone przez właścicieli. Mężczyźni działali w warunkach tzw. recydywy, gdyż w przeszłości odbywali karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich użytkowników i właścicieli ogródków działkowych, aby dokładnie zabezpieczyli zarówno drzwi jak i okna altany, a wszystkie wartościowe przedmioty, takie jak elektronarzędzia, urządzenia i dokumenty przechowali w bezpiecznym miejscu.

Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze wizyty na działce nie są tak częste jak latem.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Policjanci w cywilu z opaską z napisem policja na przedramieniu prowadzą zatrzymanego
  • Porozrzucane skradzione rzeczy na alejce wśród ogródków działkowych
  • Rozcięta siatka przy furtce
Powrót na górę strony