Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista okradał sklep w centrum handlowym. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy

Data publikacji 21.11.2023

Tylko w ciągu jednego dnia dopuścił się kilku kradzieży w galerii handlowej w Kłodzku. Policjanci zatrzymali 32-latka, który trudnił się tym procederem. Wartość strat spowodowana przestępczą działalnością zatrzymanego to kilkanaście tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw, teraz odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

32-latek został namierzony przez pracowników ochrony na terenie galerii handlowej w Kłodzku. Mężczyzna z pominięciem kasy opuścił salę sprzedażową i próbował uciec ze skradzionymi elektronarzędziami. Szybko został oddany w ręce policjantów.

Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności udowodnili, że ten sam mężczyzna wcześniej dopuścił się dwóch innych kradzieży. Jego łupem padły wiertarki, wkrętarki, szlifierki i inny sprzęt. Ponadto ustalono, że zatrzymany usiłował włamać się do jeszcze innego sklepu. Wyważył drzwi, a następnie uszkadzając roletę chciał wejść do sali sprzedażowej, aby ukraść sprzęt elektroniczny. Swoim zachowaniem spowodował uszkodzenie mienia wartości 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów.

Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawdzeniach okazało się, że zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa. Straty powstałe w wyniku kradzieży i usiłowania włamania na terenie galerii handlowej w Kłodzku to blisko 13 tysięcy złotych.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kłodzku wobec 32-latka zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Podejrzany odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa, a grozi mu kara pozbawiania wolności nawet do 15 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony