Bieżące informacje

Nietrzeźwy z sądowym zakazem dachował i zakończył jazdę w rowie

Data publikacji 21.11.2023

Pijany mieszkaniec powiatu trzebnickiego doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mężczyzna stracił panowania nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i dachował. Jakby tego było mało, wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

19 listopada w godzinach nocnych policjanci referatu patrolowo- interwencyjnego trzebnickiej jednostki zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego kierujący samochodem osobowym marki volkswagen stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego dachował i wpadł do rowu. W związku z obrażeniami jakie odniósł kierujący, konieczne było jego przewiezienie do jednego z wrocławskich szpitali.

Badanie stan trzeźwości kierującego wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dlatego też 29-letni mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Reagujmy jeśli widzimy nietrzeźwego kierowcę, bo to od naszej właściwej postawy może zależeć czyjeś zdrowie czy nawet życie. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Lidia Łynko
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony