Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanych o rozbój

Data publikacji 22.11.2023

Intensywna praca kryminalnych z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej, jaką włożyli w ustalenie osób odpowiedzialnych za dokonanie rozboju na samotnie zamieszkującej kobiecie, doprowadziła finalnie do zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Troje zatrzymanych, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego i wniosku prokuratora, decyzją sądu zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej, w wyniku ustaleń operacyjnych, zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie ataku na kobietę przed jej domem. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka. Sprawcy, wykorzystując osłonę mroku, przed domem pokrzywdzonej oddalonym od innych zabudowań, dokonali napadu na samotnie mieszkającą 71-letnią kobietę. Zakrywając jej twarz i bijąc ją, doprowadzili seniorkę do stanu bezbronności. Następnie ukradli jej telefon komórkowy, kluczyki do samochodu, portfel z dokumentami, kartę płatniczą oraz 670 złotych. Dotkliwie pobitą ofiarę zostawili na miejscu i uciekli.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni następnego dnia. Kryminalni natychmiast przystąpili do ustalania sprawców przestępstwa. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop podejrzewanych o występek osób, którymi okazali się być mężczyźni w wieku 42 i 53 lat oraz 47-letnia kobieta. Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawione zostały zarzuty dokonania rozboju. Dzięki zgromadzonemu przez śledczych materiałowi dowodowemu oraz wnioskowi prokuratora sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych na 3 miesiące.

Teraz będą oni oczekiwać na dalsze decyzje w swojej sprawie, a kara, jaka może im grozić, to nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony