Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomimo śniegu i mrozu jechał w terenie zabudowanym z prędkością 139 km/h

Data publikacji 23.11.2023

Wczoraj w Prochowicach legniccy policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowany o 89 kilometrów na godzinę. Kierujący, nie zważając na śnieg i śliską nawierzchnię, rozpędził się swoim pojazdem do prędkości typowo autostradowej, bowiem urządzenie pomiarowe wskazało aż 139 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 2500 złotych, a do jego konta dodane zostało 15 punktów karnych.

Pomimo apeli o rozsądną i bezpieczną jazdę oraz wzmożonych akcji policyjnych, znajduje się wciąż wielu kierowców, którzy za nic mają przepisy i odpowiedzialność za siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, widząc tragiczne skutki wypadków drogowych, często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradzą. Wczoraj policjanci legnickiej drogówki egzekwowali od kierujących w różnych częściach powiatu przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

Rekordzistą okazał się być kierujący Volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli w Prochowicach. Mężczyzna, nie zważając na śnieg i śliską nawierzchnię, w terenie zabudowanym, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 kilometrów na godzinę, poruszał się swoim pojazdem z prędkością aż 139 kilometrów na godzinę. Tym samym przekroczył obowiązujące ograniczenia aż o 89 kilometrów na godzinę! Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Do jego konta dopisane zostało również 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Mamy nadzieję, że okres bez prawa jazdy skłoni kolejną osobę do refleksji i ostrożniejszej jazdy zgodnej z przepisami.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony