Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił, że „wysadzi wszystko w kosmos” – za swoje żarty odpowie przed sądem i poniesie konsekwencje związane z akcją służb

Data publikacji 23.11.2023

Najbliższe miesiące w areszcie spędzi 43-letni mieszkaniec gminy Domaniów, który zawiadomił służby o nieistniejącym zagrożeniu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna mając niespełna 3,5 promila alkoholu w organizmie nie posiadał żadnych materiałów wybuchowych, a wezwanie służb miało być tylko żartem. Dalsze czynności wykazały, że jest on osobą poszukiwaną. Zatrzymany 43-latek nie uniknie odpowiedzialności za bezpodstawne wezwanie służb oraz poniesie koszty związane z akcją.

We wtorek 21 listopada br. około godziny 15:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkańca gminy Domaniów, który zadzwonił na numer alarmowy, informując, że ma przy sobie spore ilości materiałów wybuchowych i zaraz „wysadzi wszystko w kosmos”…

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po sprawdzeniu pobliskiego terenu, w pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się na terenach zielonych zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Domaniów.
Zatrzymany mężczyzna na szczęście nie miał przy sobie żadnych materiałów niebezpiecznych, jednak mając niespełna 3,5 promila alkoholu w organizmie zrobił sobie głupi żart. Dodatkowo okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd rejonowy w Oławie do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Nie uniknie również odpowiedzialności za bezpodstawne wezwanie służb, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz wysokie koszty całej akcji.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony