Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź ostrożny podczas zakupów i sprzedaży internetowych. Legniczanin stracił ponad 6 tysięcy złotych

Data publikacji 24.11.2023

Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o popełnieniu kolejnego oszustwa. Ofiarą padł mieszkaniec Legnicy, który na jednej z platform sprzedażowych umieścił ogłoszenie ze stolikiem. Oszuści „zainteresowani” ofertą tak pokierowali konwersacją, że mężczyzna stracił ponad 6 tysięcy złotych.

Policjanci nieustannie przestrzegają przed różnego rodzaju oszustwami i apelują, aby nie przekazywać innym osobom danych do logowania na konto bankowe oraz aby nie wchodzić w linki od nieznanych osób.

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o dokonaniu kolejnego oszustwa. Ofiarą padł mieszkaniec Legnicy, który na jednej z platform sprzedażowych umieścił ogłoszenie ze stolikiem. Na ofertę odpowiedziała kobieta, zainteresowana zakupem, powiedziała, że na swój koszt wyśle kuriera. Następnie do mężczyzny zadzwonił rzekomy kurier, który przekazał informację, że trwają prace serwisowe i wystąpił problem z przekazaniem płatności od kupującej. W związku z tym poinformował, że na adres mailowy mężczyzny wysłał link, na który trzeba wejść, aby przejąć płatność. Legniczanin postępował zgodnie z instrukcjami i po zalogowaniu się na stronę swojego banku, potwierdził też otrzymane kody blik. Wtedy też zorientował się, że stracił ponad 6 tysięcy złotych i padł ofiarą oszustów.

Policjanci zwracają się po raz kolejny z apelem o zachowanie czujności podczas zarówno sprzedaży, jak i zakupów na stronach internetowych. Nie należy wchodzić w otrzymywane od nieznanych osób linki, a już na pewno, po wejściu w taki link, nie logować się na stronie swojego banku. Szczególnie teraz w okresie wszechobecnych wyprzedaży i promocji, należy być ostrożnym, dokonując zakupów internetowych.

Ta forma przestępstwa to oszustwo, grozi za nie kara do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci dokładają wszelkich starań, żeby zatrzymać oszustów.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

 

Powrót na górę strony