Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30 punktów karnych i 3500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości i inne przewinienia

Data publikacji 27.11.2023

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 64-letniego kierowcę, który w Kaczorowie w terenie zabudowanym jechał z prędkością aż 135 km na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, policjanci nałożyli na niego mandatem w wysokości 3,5 tysiąca złotych, a do jego konta dopisanych zostało 30 punktów karnych. Kierowco! Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Nie zapominaj, że przestrzeganie ograniczeń prędkości to klucz do zachowania życia i uniknięcia skutków wypadków drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pełniący służbę w ramach grupy „Speed”, zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

W minioną sobotę policjanci w Kaczorowie zauważyli pojazd marki Audi poruszający się z dużą prędkością. W związku z niskimi temperaturami w regionie, jezdnia była śliska. Pomimo tego urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca tego samochodu w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę poruszał się z prędkością aż 135 kilometrów na godzinę. Ponadto mężczyzna wyprzedzał na zakazie oraz na podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 3500 złotych. Do konta 64-latka dopisanych zostało również 30 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony