Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził przedmiotem przypominającym broń palną i posiadał narkotyki. Najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi

Data publikacji 30.11.2023

Tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Trzebnicy wobec mężczyzny, który będąc pod wpływem alkoholu wszedł do jednego z lokali na terenie miasta i groził pracownikowi. Grożąc mu pozbawieniem życia wymachiwał przedmiotem przypominającym broń palną. Niezwłocznie po otrzymanym zgłoszeniu został zatrzymany przez policjantów w jego miejscu zamieszkania, a następnie doprowadzony do trzebnickiej komendy. Jednocześnie w trakcie sprawdzania miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili narkotyki. 47-latek ma „bogatą” przeszłość przestępczą i jest dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 27 listopada około godziny 11.30. O zagrożeniu został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy przez przestraszonych pracowników jednego z lokali na terenie Trzebnicy. Jak wynikało ze zgłoszenia, do środka wszedł mężczyzna, który trzymając w ręce przedmiot przypominający broń palną grozi pozbawieniem życia i zdrowia pracownikowi.

Mundurowi z trzebnickiej komendy od razu po przydzieleniu im tej interwencji wiedzieli o powadze sytuacji. Natychmiast przemieścili się we wskazany rejon, jednak przed ich przyjazdem mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybkie i profesjonalne działania policjantów doprowadziły do ustalenia jego miejsca zamieszkania, gdzie niezwłocznie się przemieścili. Na miejscu zastali 47-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który został zatrzymany przez stróżów prawa. W trakcie dokładnego sprawdzania mieszkania funkcjonariusze ujawnili przedmiot przypominający broń palną, na który, jak się później okazało, nie było wymagane pozwolenie. Jednak to nie był koniec kłopotów mężczyzny. Ujawnione zostały również woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu oraz białego proszku. Po przeprowadzeniu badania narkotesterem wynik był jednoznaczny – to amfetamina i marihuana. 47-latek ostatecznie został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie mógł wytrzeźwieć ponieważ badanie wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.

Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie w środę 28 listopada policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy, gdzie przyznał się do zarzutów. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące 47-latek spędzi za kratami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony