Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 30.11.2023

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie jednej z firm samochodów ciężarowych. Jak się okazało, to 35-letni mieszkaniec Legnicy. Jego łupem padło 360 litrów paliwa na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Legniczanin popełnił przestępstwa w recydywie, ponieważ był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem. Teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o kradzieży paliwa. Nieznany sprawca, po uprzednim przecięciu siatki ogrodzeniowej, dostał się na teren jednej z legnickich firm. Następnie wyłamał korki wlewu paliwa w 4 zaparkowanych tam pojazdach ciężarowych, po czym dokonał kradzieży 360 litrów oleju napędowego o wartości ponad 4 tysięcy złotych. 

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili sprawcę i we wtorek zatrzymali 35-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.

W toku pracy z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili mu również dokonanie kradzieży w jednej z legnickich drogerii. Na początku listopada 35-latek ukradł perfumy różnych marek o wartości 860 złotych. Za kradzież również był w przeszłości karany. Teraz, po raz kolejny, odpowie przed sądem.

Za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony