Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podczas mikołajkowego spotkania rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie zimy

Od początku roku szkolnego trwają działania wałbrzyskich policjantów z uczniami szkół podstawowych w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Tym razem, w związku z zimową aurą, mundurowi między innymi prowadzą cykl spotkań „Bądź bezpieczny na drodze po zmroku” i przybliżają uczniom podstawowe zasady poruszania się pieszych. Rozdają w placówkach oświatowych odblaski. Nie brakuje jednak także tematów związanych z właściwym wykorzystaniem numerów alarmowych. Na spotkanie mikołajkowe z uczniami w Starych Bogaczowicach zawitała także policyjna maskotka „Komisarz Lew”.

Od początku roku szkolnego policjanci spotkają się z przedszkolakami oraz uczniami klas szkół podstawowych. Wizyty te organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. W dniu wczorajszym funkcjonariusze prewencji kryminalnej odwiedził najmłodszych w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach, gdzie podczas pogadanki przekazali im wiele cennych rad o bezpieczeństwie na drogach.

Przypomnieli między innymi o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz o chodzeniu właściwą stroną drogi. Policjanci przekazali uczniom także opaski odblaskowe i zwrócili uwagę właśnie na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku. Poruszony został także temat dotyczący właściwego przekazywania informacji na numer alarmowy w przypadku wezwania pomocy.

Na zakończenie uczestnicy spotkania, w ramach powtórki, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili mundurowi. Uczniów odwiedził także „Komisarz Lew”, z którym młodzi mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego z chęcią robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Wspólne zdjęcie dzieci, policjanta i komisarz lwa

  • Policjant rozdaje dzieciom odblaski
  • Policjant i komisarz Lew z dziećmi
  • Dzieci z odblaskami
Powrót na górę strony