Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czytali bajki najmłodszym. Nie zabrakło też rozmów o bezpieczeństwie

Data publikacji 06.12.2023

„Akademia Malucha” w Lubaniu to miejsce, gdzie policjanci spotkali się z dziećmi, aby powodów było co najmniej kilka. Zimowa aura i zabawy na śniegu wyglądają zupełnie inaczej niż latem musimy zatem rozmawiać z naszymi pociechami o szeroko pojętym bezpieczeństwie, ale nie możemy też zapominać, jak ważne jest czytanie im różnego rodzaju książek. Profilaktycy z lubańskiej jednostki Policji, czytali więc przedszkolakom bajki i rozmawiali z nimi o różnych ważnych sprawach...

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu na zaproszenie ,,Akademii Malucha’’, czyli jednego z miejscowych przedszkoli, pojechali do dzieci i na początku spotkania przeczytali im piękną świąteczną "Opowieść wigilijną”.

Opowiadanie Charlesa Dickensa, pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Dzieci z wielkim skupieniem i rozwagą słuchały opowiadania, a później otoczyły policjantów i maiły do nich sporo poważnych pytań, na które chętnie odpowiadali.

Mundurowi omówili także zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych podczas różnych zabaw, ale i prawidłowe zachowania w stosunku do kolegów i koleżanek z grupy. Podkreślono rolę przyjaźni, akceptacji i wzajemnego szacunku.
Było to jedno ze świąteczno-zimowych spotkań realizowanych przez lubańskich policjantów placówkach oświatowych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony