Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Mieroszowa i przewodnicy psów służbowych z wałbrzyskiej komendy z wizytą w szkole

Data publikacji 06.12.2023

Uczniów Szkoły Podstawowej w Mieroszowie odwiedzili dzielnicowi z tej miejscowości oraz gość, który wywołał największe zaciekawienie - Lir - pies służbowy. Jego przewodnik asp. Wojciech Lubas opowiadał uczniom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi zwierzętami. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z właściwym postępowaniem wobec zwierząt oraz zasady postępowania w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci poznały zadania psa służbowego oraz ciekawostki w temacie jego umiejętności.

Odwiedziny psa policyjnego w palcówkach oświatowych zawsze wzbudzają pozytywne emocje u najmłodszych, bo przecież kto nie lubi pogłaskać i przytulić się do czworonoga. Takie właśnie spotkanie wczoraj z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, zorganizowali dzielnicowi z Posterunku Policji w Mieroszowie.

Wspólnie z przewodnikami psów służbowych wałbrzyskiej komendy asp. Wojciechem Lubasem i mł. asp. Mateuszem Bińkowskim odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Mieroszowie i omówili jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Opowiedzieli także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentowali także dzieciom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku.

Zanim mundurowi przeszli do części praktycznej spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca przewodnika psa, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Następnie asp. Wojciech Lubas przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez swojego czworonożnego przyjaciela o wdzięcznym imieniu - Lir. Dzieci z zachwytem przyglądały się jego umiejętnościom.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani wizytą tak niecodziennego gościa w ich szkole i aktywnie włączali się w prowadzone zajęcia. Mamy nadzieję, że lekcja ta będzie miała zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo dzieci i czworonogów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
  • spotkanie policjantów z dziećmi
Powrót na górę strony