Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIRS - policyjny pies wytropił zaginionego mężczyznę

Data publikacji 07.12.2023

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie poszukiwali 40-letniego mężczyznę. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W dotarciu do mężczyzny pomógł PIRS - policyjny pies tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Doprowadził policjantów na skwer, gdzie przebywał zaginiony mężczyzna. Na szczęście po raz kolejny nos policyjnego psa nie zawiódł i pomoc przyszła w samą porę.

Wczoraj późnym popołudniem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zostali zawiadomieni o zaginięciu 40-latka. Według zgłoszenia, zaniepokojona żona obawiała się o jego życie i bezpieczeństwo, dlatego działania poszukiwawcze zostały rozpoczęte natychmiast.

W okolicę zaginięcia zostały skierowane policyjne patrole. Na miejsce został również zadysponowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się mężczyzna. Jego rysopis znał każdy policjant będący w służbie.

Prawe dwuletni owczarek Pirs - po zapoznaniu się z zapachem z odzieży przekazanej przez rodzinę zaginionego mężczyzny, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, podjął trop. Doprowadził swojego przewodnika na jeden z chojnowskich skwerów, gdzie przebywał zaginiony 40-latek.

Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Mieszkaniec Chojnowa został przekazany pod opiekę medykom. Nos policyjnego psa nie zawiódł i bardzo szybko odnalazł zaginionego mężczyznę. To kolejny w ostatnim czasie sukces psa tropiącego Pirsa.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • pies służbowy
  • pies służbowy
Powrót na górę strony