Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał 48 osób z całej Polski. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem

Data publikacji 07.12.2023

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię oszustw. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe, osoby zainteresowane tą ofertą wpłacały na konto oszusta pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on dostarczony. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukał 48 osób.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię oszustw.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe. 20-latek pobierał od zainteresowanych pieniądze w formie zaliczek lub opłaty kosztów transportu, jednak towaru nie dostarczał, wprowadzając w ten sposób klientów w błąd. Tym procederem oszukał on 48 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jeleniogórzanin za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony