Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł nietrzeźwy za kierownicę-wjechał na środek ronda

Data publikacji 08.12.2023

Dolnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pomiędzy miejscowościami Brzeg Dolny - Żerkówek. Jak się okazało, zdarzenie było o tyle nietypowe, gdyż 64-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, nie zważając na znaki drogowe, wjechał na sam środek ronda. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara 3 lat pozbawienia wolności.

7 grudnia br. funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, wskutek którego samochód marki Volvo znalazł się na samym środku ronda na trasie Brzeg Dolny - Żerkówek.

Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, potwierdzili informację ze zgłoszenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 64-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, kierując swoim samochodem, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego nie zważając na znaki drogowe, wjechał na sam środek ronda.

Kolejne sprawdzenia policjantów wyjaśniły przyczyny tego niebezpiecznego zdarzenia. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, iż kierujący ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 64-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują!

Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, iż może być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, powiadom o tym Policję! Być może uratujesz komuś zdrowie, a nawet życie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony