Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 11.12.2023

Na trzy miesiące do aresztu trafił 26-letni mieszkaniec Jawora zatrzymany przez jaworskich kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na 40-latku z użyciem noża. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie jaworskiego Parku Pokoju.

Do rozboju z użyciem noża doszło we wtorek (5 grudnia br.) około godz. 15:30 na terenie Parku Pokoju Jaworze.

Do stojącego tam 40-latka podszedł znany mu 26-letni jaworzanin, który zażądał od niego zwrotu rzekomo zaległych mu pieniędzy. Pokrzywdzony nie wiedział o co chodzi sprawcy i odmówił wydania gotówki. Zdenerwowany 26-latek przewrócił go na ziemię, a następnie zadawał mu uderzenia pięściami w głowę, po czym wyciągnął z kieszeni kurtki nóż i grożąc jego użyciem zażądał od pokrzywdzonego wydania telefonu komórkowego. W efekcie wystraszony 40-latek, w obawie o swoje zdrowie i życie, wydał napastnikowi telefon m-ki Motorola o wartości 550 zł. Sprawca z łupem uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony sam zgłosił się do jaworskiej komendy.

Powiadomieni o napadzie policjanci rozpoczęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy rozboju. Już następnego dnia rano funkcjonariusze wydziału zatrzymali 26-latka w jego miejscu zamieszkania.

Dwa dni później sprawca usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za tego typu przestępstwo podejrzanemu grozić może kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.92 MB)

Pliki do pobrania

  • 22.23 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony